מה יותר כדאי – עבודה מהבית באמצעות שכיר או באמצעות פרילנסר

אם אתם החלטתם שאתם רוצים עבודה מהבית או שאתם חושבים שכדאי לכם להתחיל לעבוד מהבית, אתם בוודאי עומדים בפני התלבטות – מה כדאי יותר, לעבוד מהבית בתור שכיר או לעבוד מהבית בתור פרילנסר? כמובן ששתי האופציות שונות מאוד אחת מן השנייה, וחשוב מאוד להבין את ההבדלים הגדולים שנמצאים בין השניים, ולפי זה לבחור את מה שבאמת מתאים בעבורכם.


להיות פרילנסר זה למעשה להיות עצמאי. אתם תצטרכו לפתוח לכם תיק במס הכנסה ובמע"מ, ולהגיש בכל סוף שנה את הדוח השנתי שלכם שמפרט על כל ההכנסות שלכם. באופן הזה, אתם כבר לא שכירים. אף אחד לא משלם לכם תלוש בסוף החודש, אין לכם שום זכויות סוציאליות, דמי אבטלה, חופשים, פיצויים, וגם אף אחד לא דואג להפריש לכם לפנסיה – הכל על הכתפיים שלכם.


אלו דברים שחשוב מאוד לקחת בחשבון אם אתם רוצים לעבוד בתור פרילנסרים. שימו לב – ברגע שאתם פרילנסרים, הכל בידיים שלכם. אם אתם לא תדאגו למצוא עבודה, העבודה לא תבוא לחפש אתכם. אתם צריכים לחפש כל הזמן לקוחות ולדאוג תמיד שתהיה לכם הכנסה, שזה דבר מאוד לא פשוט – וזה בהחלט לא מתאים לכל אחד. אם זאת חשוב לזכור שפוטנציאל הרווח של פרילנסר הוא יותר גדול משל שכיר.


עבודה מהבית בתור שכיר היא שונה מאוד במהותה. היא אומנם נעשית מהבית, אך אתם יכולים להרוויח כסף עם תלוש, לא צריכים לפתוח תיקים ברשויות המס, ואתם לא צריכים לדאוג לפנסיה שלכם – אתם זכאים לאותם תנאים ששכיר זכאי להם. להרבה מאוד אנשים, עדיף לעבוד מהבית בתור שכירים, שכן כאן, אתם מרוויחים כל חודש סכום קבוע, והסיכונים הרבה יותר קטנים.


אם עבודה מהבית מדברת אליכם – כדאי לכם לבדוק את לוח הדרושים של אתר עבודה מהבית. בלוח יש הרבה מאוד משרות, שמתעדכנות מדי יום, בתחומים רבים ומגוונים שיכולים להתאים לכל אחד – כולל משרות בהזנת נתונים, קלדנות, צילום, עריכה, גיוס והשמה, שירות לקוחות, טלמרקטינג ועוד. תוכלו לקבל גישה בלעדית לכל החיים ללוח ולאלפי המשרות המתפרסמות בו, זה משהו שבהחלט כדאי לכם לנסות.