מאות מיליונים ייחסכו למשק הישראלי במעבר למתכונת של עבודה מהבית

 

בימים של אבטלה ושל 'צמצום חגורה',ימים של משבר במשק המקומי והבינלאומי,כשחוסר ביטחון כלכלי וחוסר ביטחון תעסוקתי הם לצערנו נחלתם של אלפים, נראה שפתרון מעולה נמצא ממש 'מתחת לאף',ממש בבית הפרטי שלכם. הפתרון הוא עבודה מהבית. מתכונת שמיליוני אנשים בעולם גילו אותה כבר מזמן, מתכונת שמאפשרת גם למשק הישראלי להישאר יצרני ויעיל,ולהעסיק אלפי אנשי שלולא האפשרות הזו היו נאלצים לשבת ללא עבודה. היתרונות של השיטה הזו כבר ברורים ומוכיחים עצמם כיעילים, הן למעסיקים והן לעובדים. מצד אחד זה משאיר את הארגון פועל במצבת כח-אדם כמעט כרגיל ללא נטל ההתקהלות-היתרה,ומצד שני זה נותן גמישות מירבית לעובדים בבית לנהל את החיים המקצועיים שלהם בצד אלו הפרטיים בהצלחה.

 

לא בכל המקצועות ניתן לתפקד במתכונת של עבודה מהבית,אבל יש מספיק קטגוריות שזה כן מתאפשר. עם המקצועות שאפשר להתנהל מהבית נמנים בין השאר: תרגום,עריכה לשונית,ניהול דפי פייסבוק,ניהול אתרי אינטרנט,שיווק באונליין,איפור מקצועי, תפירה אישית, שירותי הדפסה, צילום, ניהול רשתות חברתיות,קידום אתרי אינטרנט,מקצועות הנדסה לסוגיהם,מקצועות תיכנות, טיפולי רפואה אלטרנטיבית,עיצוב גרפי,הדרכה -מרחוק במקצועות שונים, הכנה לבגרויות,ועוד. כמובן שכשעוברים לעבודה מהבית במקום עבודה מהמשרד, יש להיערך בהתאם גם מבחינת סביבת-עבודה גם מבחינת ציוד משרדי וגם מבחינת ניהול-זמן.

 

עם התחזקות המעבר של יותר ויותר מועסקים לעבודה מהבית, נולדו גם האפשרויות לקבל ייעוץ-אישי בכל הנושא של ניהול-זמן והתארגנות לעבודה בתוך הבית,ייעוץ לגבי שילוב חיים-אישיים עם חיים-מקצועיים באותו המרחב,ייעוץ בנושא של הצבת 'גבולות' נדרשים למתכונת כזו,שירותי עיצוב-פנים לעיצוב משרד בתוך הבית,וכך הלאה. מחקרים שנערכו בארצות-הברית מעידים על מדד-יעילות גבוה כשמדובר בעבודה מהבית, כך שמעסיקים שחוששים מירידת אפקטיביות של העובדים במתכונת זו יכולים 'לישון בשקט'. בחלק מהמחקרים, אגב, אפילו הוכחה עליית יעילות העובד בתקופה שבה עבודתו מבוצעת מהבית.

 

לאחרונה הנושא של עבודה מהבית אף הגיע לדיון בכנסת, גם ביוזמתה של מיקי חיימוביץ, שהציעה שעובדי המגזר-הציבורי יעבדו מהבית לפחות יום אחד בשבוע. מהלך זה, לדבריה, ובהסתמך על אוסטריה וניו-יורק שכבר עברו למהלך הזה, יחסוך למשק הישראלי מאות מיליונים. אז אם זה מעניין אתכם כנסו לאתר!